A magyar internetezők használják legtöbbet az internetes közösségi hálókat az EU-n belül, derül ki az EUROSTAT 2015-ös felméréséből: a fiatalok (14-24 év között) körében majdnem mindenki, az idősebb korosztály (65-74 év között) több mint fele. Ez 10-13 százalékkal több, mint az uniós átlag.
Sokszor meglepődünk nagyszüleink maradinak tűnő kapcsolatépítési szokásain, pedig úgy tűnik, hogy rosszul érzékeljük a helyzetet. Az internetező magyar idősek képezik Európa második legaktívabb nyugdíjas csoportját a közösségi hálózatokon.
Érdekes, hogy az eredmények nem tükrözik a megszokott törésvonalakat az országok között. Nincs több felhasználó a gazdag nyugati országokban, mint a lemaradó déli államokban, és más mintázatot sem tudunk ránézésre megállapítani. Magyarország után Belgium és Málta vezeti a listát. Legkevesebben a franciák és a szlovének használják az internetes közösségi hálókat.
Az IWIW kapcsolta be először a magyar társadalom egy részét a közösségi hálók világába, ez magyarázza a mostani eredményeket.
Több kapcsolatot vagy több egyedüllét jelent-e a közösségi oldalak használata? Nem tudjuk. Az biztos, hogy a magyar társadalom a közösségi hálók negatív és pozitív hatásaira egyaránt érzékenyebb lehet a jövőben, mint a többi EU-s tagállam.
Szólj hozzá Te is, hogy teljes legyen az összkép!
Ezt is érdemes elolvasni